Bakırköy Özgürlük Meydanı

  • Bakırköy Özgürlük Meydanı
Milattan sonra 384 yılında Bizans İmparatorluğunca Konstantinopolis adı verilen ve günümüzde İstanbul olarak bildiğimiz; Bakırköy Özgürlük Meydanı İstanbul un Batı Yakasında yer almaktadır. Konstantin önderliğinde kurulan Bakırköy Özgürlük Meydanı genel kitleye yönelik eğlence, yeme içme ve o günlerin şartlarında Marmara Denizine kıyısı olmasıyla ötürü yazları vakit geçirilebilecek bir semt haline dönüşmüştür. Yıl 1925'te bugünkü adını alan Bakırköy Özgürlük Meydanı Bizans Tarihi boyunca Jeptimun , Makrohori , Makriköy gibi isimlerle de anılmıştır. Son olarak 19. yy. da Makriköy adı yabancı adların değiştirilmesi sonucunda Bakırköy Özgürlük Meydanı olarak türkçemize geçmiştir. İstanbul dendiğinde ilk akla gelen semtlerde Bakırköy Özgürlük Meydanı ön sıralarda gelmektedir. Askeri ve siyasi önemi büyük olan Bakırköy Özgürlük Meydanı eski dönemlerde topraklarında devlet erkanları, askeriyeleri ve tarihin ünlü düşünürlerini barındırmasından önemi büyüktür.

Bakırköy Özgürlük Meydanı 1992 yılında kara sınırlarının yeniden planlanması sonucunda Bağcılar, Güngören, Bahçelievler, Esenler gibi semtler oluşturulmuş Bakırköy Özgürlük Meydanı özü korunması çalışması yapılmıştır. Bakırköy Özgürlük Meydanı merkezinde bulunan Çarşı Camii 17. yüzyılda halka sunulmuş olup günümüzde hala canlılığını ve tarihini korumaktadır. 1601'de inşaa edilen çeşme ve hamamları da 21. yüzyılda dala hizmet vermektedir. Bakırköy Özgürlük Meydanı yakın tarihlerde yapılan çeşitli kazılarda Tunç Çağlarından, Roma ve Bizans dönemlerinden olduğu tahmin edilen birtakım kalıntılar keşfedilmiştir. Bakırköy Özgürlük Meydanı yeni yerleşimleri yok denecek kadar azdır. Bu kesimde ikamet eden bürokratlar , emekliler ve esnaf Bakırköy Özgürlük Meydanı yapısını yansıtır.

Bundandır ki yerleşik halk Bakırköy Özgürlük Meydanı kültürünü , tarihini , doğasını bu günlere taşımakta payı mevcuttur. Günümüze geldiğimizde ise Bakırköy Özgürlük Meydanı değerlerine değer katmakla birlikte yenilikçi hareketlere de uyum sağlamıştır. Bakırköy Özgürlük Meydanı cadde mağazaları, cafe restaurantları ve 3 büyük avmler si ile İstanbul halkının rağbet gösterdiği bir yerleşim yeridir. Örneklendirecek olursak Türkiye'nin ilk alış veriş merkezi olarak da bilinen Galleria Avm 1988 yılında kurulmuş olup içerisinde bulunan mağazaları Dünya markalarıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı halkına hizmet sunmaktadır. 1995 'de inşaası tamamlanan Carousel Avm gerek modern havası gerek konumu itibariyle Bakırköy Özgürlük Meydanı ayrı bir değer katmaktadır. 2004 yılında inşaasına başlanan Capacity Avm 2007 'nin Kasım ayında tamamlanarak Bakırköy Özgürlük Meydanı sakinleriyle güvenilir ve keyifli vakit ile beraber her ihtiyaçlarına cevap verebilecek mağazalarıyla hizmete geçmiştir.

Bakırköy Özgürlük Meydanı

Bakırköy Özgürlük Meydanı Sahiline gelindiğinde ise yıllardır İstanbul halkının sahil kısmı dendiğinde akla ilk gelen bölgesidir. Konumu ve ulaşım rahatlığıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı sahili yıllardır yürüyüş ve spor etkinlikleri için , halkın açık hava da yapılacak tüm faaliyetlerine cevap vermiştir. Cafe ve restaurantlarıyla da her kuşağın beklentisini karşılamayı başarmıştır. Bakırköy Özgürlük Meydanına veya Bakırköy Özgürlük Meydanı ve yakın Çevresinin Düzenlenmesi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması kapsamında, mimarlık öğrencilerinin kamusal alan ve kullanımına dair fikir üretmeleri amaçlanmaktadır. Yarışma; TMMOB Mimarlar Odası Yarışmalar Yönetmeliği uyarınca serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş öğrenci mimari fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir. Bakırköy Özgürlük Meydanı ve çevresine ilişkin katılımcılardan; Bakırköy Özgürlük Meydanı, kentin güncel kamusal alan gereksinimlerine yönelik çağdaş tasarımlarla ortaya konulması, Bakırköy Özgürlük Meydanı, dokunun çağdaş tasarımlarla da bütünleşerek kendine özgü kimliğinin tanımlanması, Bakırköy Özgürlük Meydanı, sadece geçiş alanı değil aynı zamanda bir odak noktası olması yeniden ele alınması ziyaretçilerin gerek yapılarda gerek kentsel açık alanlarda keyifle zaman geçirmek isteyecekleri nitelikli mimari ve kentsel çevrenin tasarlanması, Bakırköy Özgürlük Meydanı, yarışma alanının üst ölçekte yakın çevresi ile sahil ve ulaşım ağları ilişkisinin değerlendirilmesi, Bakırköy Özgürlük Meydanı, korunacak tarihi yapılara yönelik yapılan çalışmalar; yapının mekansal karakterini bozmadan farklı kullanım önerileri geliştirilmesi, Bakırköy Özgürlük Meydanı, günümüzde var olmayan üslupların kopyasını oluşturmadan çağdaş bir tasarım dilinin yeğlenmesi, yönünde özgün önermeler geliştirmeleri beklenmektedir.

Bakırköy Özgürlük Meydanı Otellerin yoğun olduğu yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği merkezi konumu ve her yere yürüme mesafesinden kaynaklı, Bakırköy Özgürlük Meydanı Otelleri tercih sebeplerinden biridir. Otellerden bazıları Cadde Suite Otel İstanbul caddesinin tam orta bölgesinde yer almakta ve Ebu Ziya Caddesiyle Bakırköy Özgürlük Meydanı kesiştiği noktada yer almasından ve Bakırköy Özgürlük Meydanı gören cephe kısmıyla insanların gözde konaklama yerlerinden biridir. Bakırköy Özgürlük Meydanı yakın Titanic Otel, Mercure Otel, Ramada Otel ve Cadde Suite Otel mevcuttur. Bakırköy Özgürlük Meydanı Dünya göz hastanesine yakınlığı, Bakırköy Acıbadem hastanesi ne yürüme mesafesinde olması, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesine, Mazhar Osman Hastanesi, Bakırköy Devler hastanesi, Ruh ve Sinir hatalıkları hastanesi, Akıl Hastanesi, incirli Ethica vb sağlık kuruluşlarına yakınlığıyla önemli bir konumdadır Bakırköy Özgürlük Meydanı. Bakırköy Özgürlük Meydanı Marmaray istasyonuna yürüme mesafesi olması, Marmaray Hızlı Trene istasyonuna yakınlığı, Bakırköy Metro durağı, ido, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Bakırköy Belediyesi, Bakırköy otobüs durağı, Bakırköy Minibüs Durağı, Bakırköy Taksi Durağı, Bakırköy Metrobüs durağı, Ender Mağazası, Çetinkaya Mağazası, Avrasya geçidi, Bakırköy Sahil Yolu gibi önemli noktalara yakınlığıyla Bakırköy halkının göz bebeği haline gelmiştir.

Bakırköy Özgürlük Meydanı olan Cadde Suite Otel hem ekonomik Otel Fiyatları, Lüks Odaları, jakuzili ve konforlu Odalara sahip olmasından kaynaklı Bakırköy'e gelen yerli ve yabancı turistlerin en belirgin konaklama tercihleri arasında yer almaktadır. Bakırköy Özgürlük Meydanı genel anlamda internet üzerinden Otel araması yapan insanlar genelde Bakırköy Özgürlük Meydanı Uygun Otel, Bakırköy Özgürlük Meydanı Satılık Ev Fiyatları, Bakırköy Özgürlük Meydanı Ucuz Otel, Bakırköy Özgürlük Meydanı Suit Otel Nerede, Bakırköy Özgürlük Meydanı Otel Fiyatları, Bakırköy Günlük Suit Otel, Bakırköy Günlük Otel, Cadde Suite Fiyatları, Bakırköy Özgürlük Meydanı Satılık Dükkan Fiyatları, Bakırköy Özgürlük Meydanı Otel Resimleri, Bakırköy Özgürlük Meydanı Otel isimleri, Bakırköy Özgürlük Meydanı Metro, Cadde Suite Nerede, Bakırköy Özgürlük Meydanı Marmaray, Bakırköy Özgürlük Meydanı Metrobüs gibi benzeri tarzda aramalarla gitmek istedikleri yerlere kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

BİZE ULAŞIN WHATSAPP